Atalanta – Real Madrid, formacionet zyrtare


Italia do të jetë destinacioni i parë i Real Madridit për ta nisur aventurën në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.

Në “Bergamo” e pret Atalanta, skuadër e cila di të ofroje futboll spektakolar dhe si skuadër vendase është treguar një arrë e fortë për rivalët e saj, përcjell KosovaPress.

Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 21:00 dhe tashmë të dy skuadrat i kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat do të zbresin në fushë.

Atalanta: Gollini; Toloi, Romero, Djimsiti; Maehle, De Roon, Freuler, Gosens; Pessina; Muriel, Zapata

Real Madrid: Courtois, Varane, Nacho, Kroos, Modric, Asensio, Casemiro, Lucas, Vinicius, Isco, MendySource link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us