Fabrizio Romano: Punë e kryer, kjo është skuadra e re e Davide Alaba


Davide Alaba ka arritur marrëveshje verbale për t’u bashkuar me Real Madridin në muajin Qershor të verës së ardhshme, raporton eksperti i merkatos Fabrizio Romano.

Para-kontrata e Alabas si agjent i lirë me Real Madridin është e gatshme dhe do të zgjas dsri në vitin 2025 me 12 milionë euro pagë sezonale, përcjell KosovaPress.

Kontrata ende nuk është nënshkruar por “Los Blancos” presin që ta mbyllin atë së shpejti. Alaba do të largohet 100% nga Bayerni dhe Upacemano do të jetë zëvendësuesi i tij.

Tutje Romano shton se Chelsea dhe Liverpooli ende nuk kanë hequr dorë nga përpjekjet për ta bindur agjentin e tij.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us