Dalin shifrat e Covid-it në Maqedoninë e Veriut, konfirmohen 51 raste pozitive, 9 pacientë humbin jetën – Balkanweb.com

Dalin shifrat e Covid-it në Maqedoninë e Veriut, konfirmohen 51 raste pozitive, 9 pacientë humbin jetën – Balkanweb.com


Ministria e Shëndetësisë në RMV informon se në 24 orët e fundit janë bërë 755 testime për coronavirus, ndërsa janë regjistruar 51 raste pozitive.

Prej tyre në Shkup-25, Prilep-9, Kavadar-7, Strumicë-2, Strugë-2, Kumanovë-1, Shtip-1, Veles-1, Koçan-1, Kërçovë-1 dhe Dellçevë-1.

Nga MSH thonë se kanë ndërruar jetë edhe nëntë pacientë tjerë, të cilët kanë qenë pozitiv për coronavirus.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 308 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 97.101, prej të cilëve 87.960 janë shëruar, ndërsa 2.998 kanë ndërruar jetë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us