​Moti sot në Kosovë


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe herë pas here me reshje bore.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -3  gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-5m/s. IHMK apelon kujdes të shtuar për ngasësit e veturave për shkak të ngricave si pasojë e temperaturave të ulëta”, thuhet në njoftim.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us