A duhet të konsumojë bebi çajra para vitit të parë të jetës, tregon mamia Razije Musa

A duhet të konsumojë bebi çajra para vitit të parë të jetës, tregon mamia Razije Musa


Në faqen e saj zyrtare, mamia Razije Musa ka këshilluar nënat rreth konsumimit të çajrave nga bebi para vitit të parë të jetës.

Mamia këshillon që të bëni kujdes në këtë aspekt, pasi çaji ka kafeinë shkruan GazetaShneta.

Mësoni më shumë rreth komplikimeve gjatë shtatzënisë KËTU

“Nuk duhet të ju jepni bebave çaj tjetër përveç çajit kamomil dhe çajit fennel apo në shqip çaj finoku që ndihmon në relaksim dhe rregullim të gazërave e gërqeve”, thotë mamia.

Ajo rekomandon që pas muajit të gjashtë, bebi juaj duhet të konsumojë ujë, qumësht gjiri apo formulë, ndërsa mund të shtoni edhe jogurt./GazetaShneta/Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us