Parashikimi i motit/ Përgatituni për ditë të acarta, ulen ndjeshëm temperaturat

Parashikimi i motit/ Përgatituni për ditë të acarta, ulen ndjeshëm temperaturat


Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin, por që në zonat juglindore do të ketë dhe reshje shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -6°C në 00°C, në zonat e ulëta nga 02ºC në 08°C dhe në zonat bregdetare nga 02°C në 08°C.

Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga -7°C në -2°C dhe në zonat e ulëta nga -4°C në 00°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe Shqipërisë.


Top Channel

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us