Kurti e Osmani nuk po e dijshin deri sonte se pa SHBA s’ka dialog e njohje – Epoka e Re

Kurti e Osmani nuk po e dijshin deri sonte se pa SHBA s’ka dialog e njohje – Epoka e Re


Analisti Visar Ymeri ka thënë se Albin Kurti e Vjosa Osmani duhet ta kuptojnë se njohjen dhe dialogun nuk mund ta arrijnë pa SHBA’në, transmeton Periskopi.

‘’Nuk treguan që e dijnë që raporti më së shumti mund të cënohet nëse Kosova me Serbinë nuk janë në një vijë me SHBA. Ata thanë që do ta vendosim reciprocitetin, por atë nuk ta pranojnë SHBA’’,ka thënë Ymeri në Debat Plus.

‘’Ata kanë thënë me qet masë ti po don me e ndalë dialogun. Fakte janë fakte. Kryeministri dhe Osmani duhet me kuptu meqenëse nuk po e dijshin deri sonte, që dialogun e njohjen as nuk mund ta arrijnë vet’’.Periskopi/

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us