Abraham çon Chelsea-n në çerekfinale, kualifikohet edhe Southampton

Abraham çon Chelsea-n në çerekfinale, kualifikohet edhe SouthamptonChelsea ia doli të kalojë në fazën çerekfinale të Fa Cup, pasi triumfoi me rezultatin minimal 0-1 në transfertën ndaj Barnsleyt.

Londinezët patën një kontroll të dendur të topit në ¾-at e ndeshjes, por krijuan shumë pak raste për shënim, me gjithate gjetën golin me anë të Tammy Abraham në pjesën e dytë të ndeshjes.

Me herët Southampton triumfoi me shifrat 0-2 në transfertën e “Molineaux Stadium” ndaj Ëolves dhe siguroi kualifikimin në fazën çerekfinale, falë golave të Ings dhe Armstrong në pjesën e dytë.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us