Koreja e Jugut jep miratim të kushtëzuar për vaksinën e Oxford-AstraZeneca


Koreja e Jugut njoftoi se ka miratuar vaksinën Oxford-AstraZeneca kundër koronavirusit të ri (COVID-19) për të gjithë qytetarët e rritur. Agjencia e lajmeve “Yonhap” njofton se Ministria e Sigurisë së Ushqimit dhe Barnave ka miratuar dy doza të plota të kompanisë AstraZeneca me kusht që kompania të sigurojë të dhëna të mëtejshme mbi fazat e […]

The post Koreja e Jugut jep miratim të kushtëzuar për vaksinën e Oxford-AstraZeneca appeared first on Balkanweb.com – News24.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us