Hernan Crespo merr drejtimin e skuadrës së njohur braziliane

Hernan Crespo merr drejtimin e skuadrës së njohur brazilianeHernán Crespo është të nisë një etapë të re në karrierën e tij si trajner. Ish-sulmuesi i Parmës, Lazios, Milanit dhe Interit në Serinë A do të jetë trajner i ri i Sao Paolos në Brazil.

Argjentinasi do të zhvendoset ditët e ardhshme në vendin karioka, në një pankinë historike të futbollit brazilian. Sipas “Ole”, kontrata e Crespos do të jetë dyvjeçare.

Karrierën si trajner 45-vjeçari e nisi te skuadra e të rinjve të Parmës, më pas ka drejtuar Modenan, para se të transferohej në Argjentinë, fillimisht në stolin e Banfield e më pas te skuadra Defensa dhe Justicia.

 

 Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us