Hysaj nuk rinovon me Napolin, largohet në verë, e konfirmon menaxheri!

Hysaj nuk rinovon me Napolin, largohet në verë, e konfirmon menaxheri!Shanset që Elseid Hysaj të rinovojë kontratën që i skadon këtë verë me Napolin sa vinë e pakësohen, madje sipas menaxherit të futbollistit Mario Giuffredi e ardhmja e mbrojtësit të kombëtares shqiptare është vendosur tashmë dhe do të jetë larg Napolit. Në një intervistë agjenti i futbollisti përgënjeshtroi lajmet për rinovimin ndërkohë që shtoi se Hysaj është një profesionist i vërtetë dhe do të japë maksimumin për Napolin deri në fund të kontratës.

“Lajmet për rinovimin? Kjo çështje është e mbyllur. Nga sezoni i ardhshëm Hysaj do të jetë diku tjetër. Po flasim me klube të tjerë, siç e parashikon rregullorja e FIFA-s, duke pasur parasysh që Hysaj do bëjë maksimumin për Napolin deri në qershor”, u shpreh Giuffredi.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us