Zbuloni karakteristikat e zhvillimit të foshnjes suaj

Zbuloni karakteristikat e zhvillimit të foshnjes suaj


Në javën e 14-të të shtatzënisë, ju mund të ndiheni më mirë pasi simptomat e tilla si nauzet dhe lodhja fillojnë të zbehen.

Shumë prindër e konsiderojnë tremujorin e dytë si më të lehtë dhe komod shkruan VeryWellFamily, transmeton GazetaShneta.

Mësoni më shumë rreth komplikimeve gjatë shtatzënisë KËTU

Zhvillimi i foshnjes

-Përgjatë javës së 14-të, foshnja juaj fillon të lëviz, t’i shtrijë krahët apo edhe të praktikojë frymëmarrjen;

-Formohen organet seksulae;

-Zorrët kanë filluar lëvizjen e tyre;

-Gjëndra tiroide ka filluar të prodhojë hormone./GazetaShneta/Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us