Vendos Coman, Bayerni mposht Herthan dhe merr fitoren e 5-të rresht

Vendos Coman, Bayerni mposht Herthan dhe merr fitoren e 5-të rresht


Bayern Munich nuk njeh rivalë në Bundesliga dhe shkon në Botërorin e klubeve me moralin e lartë. Skuadra e Hansi Flick mori fitoren e 5-të rresht pasi triumfoi në transfertën ndaj kryeqytetase ndaj Hertha Berlin me rezultatin minimal 0-1.

Vendosi gjithçka një gol i Kingsley Coman në minutën e 21-të, finalizim që erdhi pas asistit të Thomas Muller. Bayerni e kishte mundësinë më herët për të zhbllokuar shifrat por në minutën e 12-të Lewandowski gaboi nga pika e bardhë e penalltisë duke humbur mundësinë për të shënuar golin e 25-të në këtë sezon të Bundesligas.

Pavarsisht përpjekjeve të Herthas Bayerni e ruajti avantazhin deri në fund duke u ngjitur në kuotën e 48 pikëve pas 20 ndeshjesh, 10 më shumë se Leipzig i vendit të dytë.


Top Channel

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us