“Cilët do vaksinohen me dozat që do vijnë sot”, Rama jep përgjigjen

“Cilët do vaksinohen me dozat që do vijnë sot”, Rama jep përgjigjen


Kryeministri Edi Rama ka dhënë informacionin se cilët do të vaksinohen me dozat që do të vijnë mbrëmjen e sotme.

Ai tha se do të vijojë plani i vaksinimit të mjekëve dhe infermierëve dhe më pas me të moshuarit.

“Me dozat që pritet të vijnë do vazhdohet me mjekët dhe infermierët, me dozat e shkurtit do të vazhdohet me moshat e thyera”, tha Rama.

Kryeministri Edi Rama, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj janë mbrëmjen e sotme në Rinas, ku do të mbërrijnë dozat e para të vaksinave anticovid drejtpërdrejt nga Pfizer.


Top Channel

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us