Bilanci në Maqedoninë e Veriut, 7 viktima dhe 325 raste të reja nga COVID-19 – Balkanweb.com

Bilanci në Maqedoninë e Veriut, 7 viktima dhe 325 raste të reja nga COVID-19 – Balkanweb.com


MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 7 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, një prej të cilëve nga varianti britanik.

Nga ana tjetër ka 325 raste të reja të regjistruara së fundmi, 151 prej të cilëve në Shkup, 27 në Tetovë dhe 17 në Kavadar.

Nga ana tjetër numri i të shëruarve është më i lartë, pasi 479 pacientë fituan betejën së fundmi ndaj COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us