Ngjarjet e datës 29 janar


Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur dhe Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq, me rastin e nënshkrimit të “Memorandum Mirëkuptimit”, mbajnë konferencë për media. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:00)

Vihet Gurthemeli i Memorialit të Martirëve të Krushës së Vogël, marrin pjesë: Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka (Krushë e Vogël – në vendin ku ka ndodhur masakra, ora 12:00)

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, viziton Gjilanin.

Agjenda:

12:30- Homazhe te varri i Reshat Ymerit në Varrezat e Dëshmorëve

14:00- Vizitë biznesit Euro Model

15:00- Vizitë biznesit Flexograf

16:00- Vizitë fabrikës së tekstilit IntexhSource link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us