Varianti i ri i Covid-19 është zbuluar në të paktën 70 vende, njofton OBSH-ja

Varianti i ri i Covid-19 është zbuluar në të paktën 70 vende, njofton OBSH-ja


Varianti i ri i Covid-19 u identifikua për të parën herë në Britani të Madhe.

Që nga ajo kohë, ky variant është përhapur në 70 vende të botës shkruan CNN, transmeton GazetaShneta.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), sipas raportit epidemiologjik javor.

Ky raport shtoi në listë së fundmi 10 vende, në të cilën varianti i ri i Covid-19 është aktiv, kurse incidencat e këtij varianti kanë pësuar rënie në Britani, Danimarkë, Irlandë dhe Holandë./GazetaShneta/Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us