Zbuloni karakteristikat e zhvillimit të foshnjes suaj

Zbuloni karakteristikat e zhvillimit të foshnjes suaj


Tash e tre muaj ju jeni së bashku me foshnjen tuaj!

Në javën e 12-të të shtatzënisë ju mund të ndiheni të lehtësuara nga simptomat e hershme të shtatzënisë shkruan VeryWellFamily, transmeton GazetaShneta.

Mësoni më shumë rreth komplikimeve gjatë shtatzënisë KËTU

Tashmë, lëkura e foshnjes suaj është delikate dhe e dukshme.Kockat, duke përfshirë skeletin, kafkën dhe kockat e gjata janë duke u forcuar.

Zhvillimi i foshnjes

-Thonjtë janë në proces të formimit;

-Lidhjet vokale të foshnjes po formohen;

-Mëlçia e foshnjes është duke krijuar qeliza të kuqe të gjakut;

-Hipofiza ka filluar të sekretojë hormone;

-Placenta është plotësisht funksionale dhe merr përsipër prodhimin e hormoneve për të vazhduar muajt e ardhshëm të shtatzënisë./GazetaShneta/Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us