E mbijetuara e aksidentit tragjik, 3-vjeçarja ka shpresë për jetën


Mapo u interesua sot lidhur me gjendjen shëndetësore të vajzës së vogël të familjes Avdijaj nga Kosova që u aksidentua të Enjten e kaluar në “Rrugën e Kombit”, një perplasje fatale ku humbën jetën 4 prej tyre.

Sipas burimeve për Mapo, 3-vjeçarja ndodhet në reaminacion.

Lajmi i mirë është se ajo nuk ndodhet në intubim.

Në gjendjen e intubimit vendosen pacientet që kanë probleme respiratore, kardiake ose të lidhura me mosfunksionimin e trurit.

“Si e përgjumur”, thonë mjekët kur e përshkruajnë situatën e saj.

Shpresat janë të shumta që pas atij aksidenti tragjik të ketë ndodhur një mrekulli e vajza e mitur të ketë mbijetuar dhe të gezojë shendet të plotë.

LEXO EDHE:

E rëndë në Rrugën e Kombit, shuhet familja kosovare, mes tyre 2 fëmijë 


Etiketa: , , ,
Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us