Dygolësh i Luis Suarezit, Atletico s’e ndal marshimin as në fushën e Eibarit

Dygolësh i Luis Suarezit, Atletico s’e ndal marshimin as në fushën e EibaritAtletico e Madrid nuk e ndal marshimin e vetme në krye të La Ligas. “Los Colchoneros” fituan me vështirësi 1-2 në fushën e Eibarit duke siguruar suksesin e gjashtë radhazi të dhe 14 në total në elitën e futbollit spanjoll.

Vendimtar për ekipin e drejtuar nga Diego Simeone Luis Suarez, i cili realizoi të dy golat e “Los Colchoneros”, të parin në minutën e 40-të, i shërbyer nga Llorente, dhe të dytin një minutë para përfundimit të kohës së rregullt me 11-metërsh. Dygolëshi i ish-sulmuesit të Barcelonës zhvlerësoi finalizimin e Dimitrovic me penallti në minutën e 12-të. Atletico me këtë fitore shkon në kuotën e 44 pikëve, shtatë më shumë se Real Madridi, por me njëndeshje më shumë për të zhvilluar.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us