Parma kërkon të rikthejë Ruganin në Serie A!

Parma kërkon të rikthejë Ruganin në Serie A!Në shtëpinë e Parmës vazhdojnë tratativat në merkato për të përforcuar skuadrën. Në veçanti, sipas raportimeve të mediave italiane, klubi emilian ka hedhur sytë nga Daniele Rugani për të përforcuar repartin e prapavijës. 26-vjeçari aktulaisht luan në kampionatin francez, ku është i huazuar te skuadra e Rennes. Mbrojtësi i qendrës është në pronësi të Juventusit dhe po si pas rapotimeve të mediave është i interesuar të rikthehet në Itali. Ndërkohë klubi vazhdon duke vlerësuar alternativa të tjera si  Musacchio, Juan Jesus, Fazio e Todibo.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us