Makina aksidenton 31-vjeçarin/ Dërgohet me urgjencë në spitalin e Lushnjes, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore

Makina aksidenton 31-vjeçarin/ Dërgohet me urgjencë në spitalin e Lushnjes, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore


Një aksident është shënuar ditën e sotme në aksin rrugor Çermë-Divjakë, ku automjeti me drejtues shtetasin B. L., ka përplasur një motoçikletë.

Si pasojë e kësaj përplasje është dëmtuar drejtuesi i motoçikletës, i cili është dërguar menjëherë në spitalin e Lushnjes dhe ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe njofton se është shoqëruar në Komisariat drejtuesi i automjetit,, si dhe po kryhen hetimet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Divjakë/ Informacion paraprak

Sot rreth orës 12:50, në aksin rrugor Çermë-Divjakë, shtetasi B. L., 64 vjeç, banues në Çermë, Divjakë, duke drejtuar automjetin tip “Audi” është përplasur me motoçikletën me drejtues shtetasin M. M., 31 vjeç, banues në Divjakë.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i motoçikletës i cili ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Lushnjes.

Eshtë shoqëruar në Komisariat drejtuesi i automjetit, shtetasi B. L., dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.


Top Channel

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us