Tre arsyjet e zakonshme të pranisë së diarresë gjatë shtatzënisë

Tre arsyjet e zakonshme të pranisë së diarresë gjatë shtatzënisë


Problemet me stomak dhe me tretje janë të zakonshme gjatë shtatzënisë.

Disa gra e konsiderojnë diarrenë si një shenjë të hershme të shtatzënisë, e cila mund të konsiderohet si e vërtetë pasi ndryshimet hormonale rreth kohës së konceptimit mund të shkaktojnë probleme në stomak, madje deri në diarre shkruan VeryWellFamily, transmeton GazetaShneta.

Mësoni më shumë rreth komplikimeve gjatë shtatzënisë KËTU

Egzistojnë disa arsyje të pranisë së diarresë gjatë shtatzënisë si:

Ndryshimet në trupin tuaj: Gjatë shtatzënisë, do të përjetoni ndryshime hormonale në trupin tuaj,

Dieta: Shtatzënia mund t’ju frymëzojë të ushqeheni shëndetshëm.Ndonjëherë një ndryshim i papritur në ushqime të pasura me fibra mund të çoj në ndryshime në lëvizjet e zorrëve.

Vitaminat para lindjes: Disa vitamina kanë të ngjarë të shkaktojnë kapsllëk.

Mënyrat më të mira për trajtim të diarresë është të qëndroni të hidratuar dhe të mbani një dietë të ekuilibruar./GazetaShneta/Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us