Producenti, Phil Spector vdes në moshën 81 vjeç

Producenti, Phil Spector vdes në moshën 81 vjeç


Producenti Phil Spector – i cili transformoi popin – vdiq në moshën 81 vjeç, ndërsa vuante një dënim për vrasje.

Spector, punoi me Beatles, the Righteous Brothers dhe Tina Turner.

Në vitin 2009, ai u dënua për vrasjen e aktores hollivudiane Lana Clarkson në vitin 2003.

Vdekja e tij u konfirmua nga Departamenti BUrgjeve në Kaliforni.

“I burgosuri në Kaliforni, Phillip Spector u shpall i vdekur për shkaqe natyrore në 6:35 pasdite të Shtunën, 16 Janar 2021, në një spital jashtë. Shkaku i tij zyrtar i vdekjes do të përcaktohet nga ekzaminuesi mjekësor në Sherifin e Qarkut San Joaquin Zyra “, u tha në njoftim.


Top Channel

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us