Koronavirusi në Greqi/ Konfirmohen 237 raste të reja, 320 të intubuar, 28 vdekje në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Greqi/ Konfirmohen 237 raste të reja, 320 të intubuar, 28 vdekje në 24 orët e fundit


ATHINË

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik konfirmoi sot 237 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilët 13 u identifikuan pas kontrolleve në portat e hyrjes së vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 14 8607.

Ndërkohë që 320 pacientë trajtohen të intubuar, 1030 pacientë të tjerë janë larguar nga ICU që nga fillimi i pandemisë.

Gjithashtu në 24 orët e fundit janë konfirmuar edhe 28 vdekje të reja nga sëmundja COVID-19, duke arritur në 5 469 vdekje në total në vend.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us