Vendos goli i Foden, Manchester City katapultohet i treti

Vendos goli i Foden, Manchester City katapultohet i treti


Manchester City siguroi fitoren e katërt radhazi në kampionatm që e kataputlon në vendin e tretë në Premier League me 32 pikë, katër më pak se kryesuesit e Manchester United dhe një më pak se Liverpooli.

Skuadra e Pep Guardiolës iu imponua me rezulat minimal Brightonit në “Etihad”, ku vendosi goli I Foden në fundin e pjesës së parë, pas assitit të marrë nga Kevin De Bruyne.

Në fakt, ndeshja mbeti i hapur deri në fund, madje në kohën shtesë Raheem Sterling humbi një 11-metërsh, por që gjithsesi nuk e cënoi fitoren e Citizens.


Top Channel

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us