Rama publikon hartat: Me ligj të Sali Berishës dhe Bujar Nishanit në 2008-tën Shqipëria ka humbur 1200 km katror territor

Rama publikon hartat: Me ligj të Sali Berishës dhe Bujar Nishanit në 2008-tën Shqipëria ka humbur 1200 km katror territor


Vazhdojnë diskutimet në Open në Top Channel mes kryeministrit Edi Rama dhe panelistëve. Rama u ndal edhe tek çështja detit.

Rama tregoi në Open disa harta duke thënë se Shqipëria në vitin 2008 nga humbur territor.

“Në vitin 2008 me një marrëveshje të Sali Berishës dhe toger, kapiten, president Bujar Nishani në bazë të ligjit 9861 ka humbur 1200 km katror territor. Kjo sepse Berisha ndryshoi vijën për ujërat e brendshme.

Kjo është një një fatkeqësi që këta na shiten si patriotë. Unë kam ardhur këtu të demaskoj këta që kanë ngritur një tymnajë të madhe. Është turp që për të luftuar Edi Ramën fyeni duke quajtur tradhëtar, Esat, dreq, shejtan. Marrëveshjen se kam rrëzuar unë, por Gjykata Kushtetuese. Rezultat 9 me 0”- tha Rama.


Top Channel

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us