Sërish shifra të larta në Maqedoninë e Veriut, 10 viktima e 477 raste të reja me COVID-19 – Balkanweb.com

Sërish shifra të larta në Maqedoninë e Veriut, 10 viktima e 477 raste të reja me COVID-19 – Balkanweb.com


Regjistrohen 477 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë maqedonase njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 543 testime.

Instituti i Shëndetit Publik raporton se në 24 orët e fundit janë shëruar 404 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë diagnostikuar 87 590 persona me koronavirus, ndërsa prej tyre 68 695 e kanë fituar betejën, kurse 2 657 kanë humbur jetën. Aktualisht numri i të sëmurëve me COVID në këtë shtet është 16 238.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us