Itali/ Qeveria hyn në krizë, Renzi tërheq dy ministrat nga kabineti i Contes

Itali/ Qeveria hyn në krizë, Renzi tërheq dy ministrat nga kabineti i Contes


Fati i qeverisë italiane është në fije të perit këtë javë në mesin e një përballjeje mes kryeministrit Giuseppe Conte dhe aleatit të tij në koalicion, dhe ish-kryeministrit Matteo Renzi.

Renzi ka tërhequr dy ministra nga kabineti i Giussepe Contes.

 

Vijon…


Top Channel

Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us