Haradinaj nga Malisheva: Aleanca në zgjedhje hyn me program të qartë ekonomik


Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj përmes një statusi në rrjetin social facebook ka ndarë momente nga takimi me strukturat e Aleancës në Malishevë.

“Malisheva që dha shumë për lirinë e vendit, dita ditës po e përqafon vizionin e Aleancës për shtet të zhvilluar, siguri dhe prosperitet për të gjithë.” ka thënë Haradinaj.

I pari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në këtë takim ka bërë të ditur se AAK-ja në zgjedhje do të hyjë me program të qartë ekonomik, siç edhe e ka thënë më herët AAK-ja prioritet e ka rimëkëmbjën ekonomike.

“Rimëkëmbja ekonomike pas krizës së shkaktuar nga pandemia, do të jetë një sfidë që duhet të na bashkojë të gjithëve, e në këto zgjedhje, Aleanca hyn me program të qartë ekonomik, të zbatueshëm dhe me zgjidhje të qarta të problemeve.” ka shtuar më tejë Haradinaj në facebook.

Postimi i plotë:

Malisheva që dha shumë për lirinë e vendit, dita ditës po e përqafon vizionin e Aleancës për shtet të zhvilluar, siguri dhe prosperitet për të gjithë.

Në takim me strukturat e Aleancës në Malishevë theksova përkushtimin tim të plotë dhe vendosmërinë për fuqizimin e shtetit dhe zhvillimin e Kosovës.

Rimëkëmbja ekonomike pas krizës së shkaktuar nga pandemia, do të jetë një sfidë që duhet të na bashkojë të gjithëve, e në këto zgjedhje, Aleanca hyn me program të qartë ekonomik, të zbatueshëm dhe me zgjidhje të qarta 

të problemeve.

RHSource link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us