Pioli: Duam të avancojmë, Ibra mund të gjejë ritmin

Pioli: Duam të avancojmë, Ibra mund të gjejë ritminVetëm tri ditë pas fitores në kampionat, Milan i Stefano Piolit kthehet të përballet me Torinon në “San Siro”, këtë herë në Kupën e Italisë:

“Qëllimi ynë është të avancojmë. Ne duhet të vazhdojmë. E kuptoj që do të jetë ndeshja e katërt në nëntë ditë, kështu që ne do të duhet të bëjmë zgjedhjet e duhura. Do të luajnë ata që janë më të freskët, por mbetet fakt që ne do të jemi konkurrues. Të dëmtuarit? Sot ata janë të gjithë më mirë, por nuk kanë punuar me ekipin kështu që seanca e fundit do të jetë vendimtare. Do të jetë një fazë e rëndësishme për Ibrahimoviçin. Gjëja kryesore është që e ka kapërcyer problemin muskulor, tani ai duhet të ketë më shumë ritëm dhe minuta. Nesër do të ketë më shumë minuta.”

Me kalendarin e ngjeshur dhe me angazhimet e shumta, trajneri i kuqezinjve nuk ka dyshime:

“Sa më shumë të luajmë, aq më mirë është për një ekip të ri dhe të etur si yni, kështu rritemi. Kupa e Italisë është e rëndësishme, janë pesë ndeshje për të arritur në fund dhe ne duhet të përpiqemi të avancojmë. Toro na vuri në vështirësi në ndeshjen e kaluar të kampionatit, kështu që do të duhet të jemi shumë të kujdesshëm dhe të vendosur “.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us