U largua nga Ballshi, Lika prezantohet në Kosovë

U largua nga Ballshi, Lika prezantohet në KosovëGresild Lika largohet nga Kategoria Superiore për ta vijuar karrierën në Superligën e Kosovës. 23-vjeçari, i cili pjesën e parë të sezonit u aktivizua me Bylisin, është prezantuar te klubi i Arbërisë në formë huazimi, pas marrëveshjes së arritur mes palëve. Lika do të japë kontribut në skuadrën e re për gjashtë muajt e ardhshëm.

Arbëria e mbylli stinorin vjeshtor në vendin e 6-të me 21 pikë, 6 fitore, 3 barazime dhe 9 humbje.

 Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us