Vlahovic shënon, Fiorentina mposht Cagliarin!

Vlahovic shënon, Fiorentina mposht Cagliarin!Dusan Vlahovic rikthen Fiorentinën te fitorja në kampionat dhe e çon me moralin e lartë skuadrën vjollcë për ndeshjen e mesjavës ndaj Interit në 1/8-at e Kupës së Italisë. Në Artemio Franchi, skuadra vjollcë mposhti 1-0 Cagliarin në një ndeshje shumë të luftuar. Joao Pedro humbi një 11-metërsh për sardët në pjesën e parë teksa u ndal nga Dragoëski, ndërsa në fraksionin e dytë Fiorentina shtyu më shumë drejt portës së Cagliarit kur në minutën e 72-të Vlahovic shfrytëzoi asistin perfekt të Callejon për t’i dhënë tre pikë të arta Fiores.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us