Java e 15-të, mbyllet me sukseset e Shtuttgart dhe Bielefeld!

Java e 15-të, mbyllet me sukseset e Shtuttgart dhe Bielefeld!Java e 15-të e Bundesligas u mbyll me sukseset e Shtuttgart dhe Arminia Bielefeld. Skuadra shvabe shkëlqeu në transfertën bavareze ndaj Augsburg duke fituar me rezultatin 1-4 dhe duke parakaluar pikërisht këta të fundit në renditje. Golat Gonzales, Wamangituka, Gonzalo Castros dhe Didavit i dhanë fitoren skuadrës së amerikanit Matarazzo. Për Augsburg që e mbylli ndeshjen me 10 lojtarë realizoi Richter në fillimin e pjesës së dytë. Mori një fitore jetike në garën për mbijetesë Arminia Bielefeld që mposhti 1-0  në ndeshjen përmbyllëse të javës, me një gol të Yabo në minutën e 64-t.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us