Celtic konfirmon një rast pozitiv me COVID-19Celticu ka konfirmuar se një lojtar i tyre ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas përgatitjeve dimërore që i zhvilluan në Dubai.

E tërë skuadra e gjigantit skocez u testua dhe njëri nga lojtarët ka dal pozitiv.

Komunikata e plotë e Celticut:

“Celtic konfirmon se një lojtar ka dal pozitiv me COVID-19. Lojtari do pranojë kujdes dhe mbështetje të plotë”.

“Të gjithë pjesëtarët e tjerë të skuadrës kanë dal negativ”, shkroi klubi në komunikatë.Source link

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us